Druhé kolo HB Turné 2013, Kojetín 16.6.

Po čtrnáct dnů starém zážitku z Vepříkova byla soutěž v Kojetíně doslova balzám. Sucho, sluníčko, prostě paráda. Počasí hraje u takovýchto soutěží opravdu obrovskou roli a pokud nevyjde tak to bohužel tu soutěž degraduje a s ní i pořádající sbory, které stojí mnoho sil takovou soutěž vůbec dotáhnout do zdárného konce. Ve Vepříkově měli smůlu, v Kojetíně naopak štěstí. Tak nebudem dlouho povídat a jdeme na to. Nejprve je, ale potřeba vyhlásit výsledky z Vepříkova, kde byl závěrečný nástup zrušen. Hned po něm už musíme  soustředit pozornost na naše mladší áčko, které startuje jako druhé v pořadí. Na zkráceném, třímetrovém rozběhu se seřadilo v tradiční ustálené sestavě a s odhodláním odčinit neúspěch z poslední soutěže vyrazilo vpřed. A odhodlání bylo asi opravdu veliké, protože na časomíře svítí čas 15,38. Jeden po druhém se chodí ptát, jestli ten čas je opravdu jejich a po ujištění, že opravdu je, propuká teprve ta správná euforie. Už je zajímá jenom, jestli je nepředběhne Pohled, který startuje jako sedmý. A …. předběhl,  o 22 setin vteřiny. Děti trošku posmutněly, ale na konec se radovaly z druhého místa, když poslední startující družstvo z Libice nad Doubravou B zastavilo čas na 18,03, což byl třetí nejrychlejší čas u mladší kategorie. Druhé naše družstvo v mladší kategorii skončilo v konečném hodnocení na dvacátém čtvrtém místě, ale u většiny z nich jde teprve o druhou soutěž v životě, takže je tam velký prostor pro zlepšení.

A jak si povedou naše starší družstva. Startovní číslo sedm a naše áčko čeká na signál startéra, aby ukázali, že se nenechají zahanbit „ těma prckama“. Start, koš sedí na savici a spolu s ní rozráží vodní hladinu v kádi a mašina už tlačí vodu do prvního béčka. Všechno strašně rychle a bez chyby, bohužel rozdělovač tak rychlý nebyl a pravá proudařka nestíhá zapojit proudnici v běhu. Výsledek, levý proud čas něco kolem patnácti, šestnácti vteřin, pravý proud 27,20 a celkové osmnácté místo. Tyhle letošní jarní útoky nám opravdu moc nejdou. Zato se nám, ale hodně zlepšilo druhé družstvo starších. Tomáš Beránek, Kryštof Henzl a Jirka Merunka jsou na druhé soutěži a spolu s Šimonem Suchým tvoří sací vedení, vepředu na rozdělovači Michal Ondráček, který celý rok 2011 vůbec neběhal a s nimi výpomoc na proudech z áčkového družstva zaběhli čas 21,14, který jim stačil na třinácté místo.

V Kojetíně se ještě navíc zkusila doplňková soutěž pro jednotlivce a to v motání hadic na čas. Každé družstvo mohlo přihlásit dohromady pět členů, kteří se utkali v kategorii starší dívky, starší chlapci a společně mladší děti. A ani tady se naše děti neztratily. Ondra Štefánek vyhrál kategorii starších chlapců, v děvčatech skončila Vendy Zemanová třetí a Eva Hynková hned za ní. V mladších dětech skončila Míša Pavlisová druhá a Zdenda Trtík pátý.

Celkově se odpoledne v Kojetíně určitě vydařilo, jak výsledkově, tak i co se týče počasí. Soutěž byla velice dobře připravená i po stránce pořadatelské a věřím, že jsme v Kojetíně nebyli naposledy.