Pohár Kámen

Poslední závod Havlíčkobrodského turné mladých hasičů, 9.9.2012 Kámen

Soutěž v Kámenu nám dává minimálně jednu jistotu, že bude krásný počasí. Opravdu nevím jestli už jsou místní pořadatelé o ten pověstný krok napřed a umí poručit větru, dešti, ale na soutěž odjíždíme opět s pálícím sluníčkem nad hlavou. Je to už naše třetí soutěž na kterou do Kámena jedeme a pokaždé to byl den jako vymalovaný.

Takže počasí máme jistý, ale co jistý není ani trochu je naše celkové umístění v turné. Po noční soutěži v Libici  se mladší áčko, díky nepovedenému útoku, propadlo z druhého místa na čtvrté a celkově se mohou umístit od druhého až po šesté místo. Celkové vítězství už si s předstihem zajistili mladší děti z Pohledu. Naopak velice příjemně překvapilo naše béčko, které si z Libice odvezlo bronzové medaile a v celkovém pořadí poskočili na sedmou příčku. Starší družstvo v Libici potvrdilo stále se zlepšující časy a po naprosto zpackaném začátku turné mu patří před posledním závodem velice pěkné čtvrté místo s teoretickou nadějí na stupně vítězů.

Počet startujících družstev opět překročil čtyřicítku a o pouhé jedno družstvo zaostal za  letošním maximem čtyřicet čtyři týmů. Tentokrát se běželo na jednu dráhu a jako první si odběhla soutěž mladší družstva, kterých se sjelo dvacet tři a po nich nastoupila družstva starších.

Jako první z našich družstev a jako celkově desáté, zasáhlo do soutěže áčko mladších, které si chtělo spravit chuť po nepovedeném posledním závodě a dokázat si, že taky dokážou dát čas „pod dvacet“. Dokázali a nebýt prostřiku na levém proudu mohl ten čas být hodně i pod konečných 0:19:82. Pravý proudař totiž nakonec získal cenu za nejrychlejší sestřik závodu časem 0:17:36. Bohužel ani ten čas „pod dvacet“ nestačil na před námi startující družstvo Čachotina, které mělo čas o necelou vteřinu rychlejší a v celkovém hodnocení mělo o bod více. Nezbylo nic jiného než čekat jak svojí šanci na celkové druhé místo chytí za pačesy družstvo z Libice nad Doubravou A. A …. nechytilo, s časem 0:24:48 skončilo až na dvanáctém místě a to nám stačilo na skvělé třetí místo v celkovém hodnocení turné. Jako třetí jsme skončili také soutěž v Kámenu a odvezli si nádherné bronzové medaile.

Naše druhé družstvo mladších, které už nemělo šanci zasáhnout do bojů o ty nejvyšší příčky, ale chtělo potvrdit výrazně zlepšený čas z minulého závodu, startovalo jako devatenácté a svoje ambice dokázalo potvrdit. Výborným časem 0:20:23 obsadilo páté místo a celkově na turné skončilo na velice pěkném sedmém místě.

Takže mladší to mají za sebou a vládne opravdu veliká spokojenost a uvolnění, tedy u dětí, my máme ještě nervy na pochodu, protože na řadu přichází starší kategorie. Jestliže u mladších byla šance na druhé či třetí místo, díky malému bodovému rozdílu, celkem reálná, u starších se pohybovala více méně v teoretické rovině. První dvě místa pro nás byla bodově nedostižná a ztráta devíti bodů na třetí Libici nad Doubravou A také moc šancí nedávala. Ovšem bojovat se má až do konce. Zvláště potom kdy sedmá startující Libice A dostává neplatný pokus za šroubování koše pod vodou. Buňky co mají v hlavě na starosti matematiku začínají horečně pracovat a počítat kolikátí nejhůře musíme být abychom dosáhli na to vytoužené celkové třetí místo. Čtvrtí. Tak uvidíme. Startujeme jako dvanáctí a časem 0:16:38 jsme určitě nezklamali. Taky to byl náš historicky, pokud se dají tři roky brát jako historie, nejrychlejší čas. Jestli, ale bude stačit už nezáleží na nás, ale na ostatních družstvech po nás. Shodou okolností jedním z těch družstev je Libické béčko, které by rychlejším časem než je ten náš, pomohlo áčku zpátky na třetí místo. Startují jako sedmnáctí a časomíra s jejich časem se zastavuje na 0:16:77.  Třicet devět setin vteřiny nás posunulo na čtvrté místo pohárové soutěže v Kámenu a na celkové třetí místo Havlíčkobrodského turné.

Soutěž v Kámenu byla opět výborně připravená a i díky nádhernému počasí jsme prožili nádherné odpoledne, které bylo umocněné perfektními výkony. Obzvlášť časy domácích družstev 0:14:66 a 0:14:72 stojí za smeknutí.

My, ale odjíždíme také nadmíru spokojení. Dvě třetí místa v celkovém hodnocení, podpořené sedmým místem mladšího béčka, nakonec přebila i to „zklamání“ z bramborové medaile starších. Už se těšíme na braňák do Nové Vsi u Světlé kde proběhne celkové vyhlášení Havlíčkobrodského turné mladých hasičů.

Fotky:mladihasiciveselyzdar.rajce.idnes.cz/Kamen_2012/

Složení družstev:

Starší: Věrka Korejtková-koš, Vendy Zemanová-savice, Pavel Klečanský-strojník, Matěj Prášek-rozdělovač, Ondra Štefánek-béčka, Lucka Prášková-proud a   Evča Hynková-proud

Mladší A: Lucka Zemanová a Kačka Tonarová-koš, Zdenda Trtík-béčka, Lenča Korejtková a Míša Pavlisová-rozdělovač, Vašek Strašík a Tomáš Trtík-proudy

Mladší B: Kuba Štefánek-koš, Šimon Suchý-béčka, Zdenda Trtík-rozdělovač, Klárka Trtíková,Martin Tonar, Pavel Vlach a Petr Ondráček-proudy